Historia fundacji

Na mapie życiowych doświadczeń,
najpiękniejsze ścieżki wytyczamy kierując się

Głosem Serca

Fundacja Głos Serca powstała w Krakowie w 2014 roku z myślą o poprawie
jakości życia ludzi w różnych jego aspektach. Naszym zamysłem były działania mające na celu pomoc osobom znajdującym się w trudnej sytuacji życiowej. Oprócz tego chcieliśmy umożliwić wszystkim stworzenie wspólnej sieci wsparcia społecznego, która zapewniłaby bezpieczeństwo jej członkom, a także rozwój w każdej sferze ich życia.Podążając za tym, do dnia dzisiejszego tworzymy miejsca, w których możliwe jest otrzymanie i wymiana wsparcia społecznego.

We wrześniu 2015 roku powstał w związku z tym Krakowski Ogród Społeczny Krzemionki (działający obecnie pod nazwą Ogród Społeczny KOS) i skupiający mieszkańców krakowskiego Podgórza, którzy dzięki temu przedsięwzięciu mogą wspólnie spędzać czas, poznawać się, rozmawiać, uprawiać własną żywność, edukować dzieci i pielęgnować nie tylko naturę, ale też własne relacje społeczne, dbając przy tym o wszechstronny rozwój każdego, kto bierze udział w tej wspólnej inicjatywie społecznej.

Potem w grudniu 2015 roku powstała Ambasada Współpracy – grupa lokalnych przedsiębiorców wrażliwych społecznie, którzy tak jak my, chcieli zmieniać choć „małe kawałki świata” na lepsze i piękniejsze. Dzięki ich pomocy nasza Fundacja mogła i może szerzyć swój Głos Serca i docierać do większej grupy osób.

Następnie mając cały czas w głowie idee rozwoju społeczeństwa i budzenia świadomości wśród ludzi rozpoczęliśmy w 2016 roku tworzenie Centrum Pozytywnego Wsparcia w Nowej Hucie. Miejsce to skupia osoby, które chcą uczyć się od siebie wzajemnie, integrować się, inspirować, dzielić dobrem, rozwijać nie tylko swoją osobowość ale i poszerzać własne horyzonty świadomości po to, by potem móc wykorzystać swoje doświadczenia oraz przemiany wewnętrzne w pomaganiu innym i osiąganiu przez nich upragnionych, coraz wyższych celów.

Pierwszym krokiem do rozwoju i jakiejkolwiek zmiany w naszym życiu jest poczucie bezpieczeństwa, więc podążając za tą myślą, stworzyliśmy w ramach Centrum Pozytywnego Wsparcia miejsce, w którym można je odnaleźć – Hostel Interwencyjny. Pomaga on ludziom zbudować w sobie poczucie koherencji życiowej i własnego sprawstwa, co z kolei pozwala na wyjście z trudnej sytuacji życiowej oraz rozwój osobisty i społeczny w wielu sferach życia. Po sukcesie pierwszego Ogrodu Społecznego w maju 2016 r. powstał, na wzór pierwszej inicjatywy – z podobnym zamysłem i etapami rozwoju, Krakowski Ogród Społeczny Azory. To miejsce również nadal cieszy się sporym uznaniem wśród mieszkańców tego osiedla.

Nasza dotychczasowa działalność została wielokrotnie doceniona przez krakowską społeczność, a w 2017 roku stworzona przez nas Fundacja Głos Serca została wyróżniona w konkursie o Nagrodę Marszałka Województwa Małopolskiego „Kryształy Soli” dla najlepszych organizacji prowadzących działalność pożytku publicznego w kategorii Aktywizacja gospodarcza i obywatelska.

WYRÓŻNIENIE MARSZAŁKA WOJEWÓDZTWA MAŁOPOLSKIEGO

ZOBACZ JAK POWSTAWAŁ HOTEL INTERWENCYJNY

Translate ▼